Izolacja - jak wybrać?

Izolacja - jak wybrać?

Wybór optymalnej izolacji to bardzo odpowiedzialna decyzja. Jej skutki znajdą odzwierciedlenie w przyszłości zarówno mieszkańców planowanej lub już istniejącej inwestycji, jak i ogólnie rzecz biorąc – mieszkańców planety. Korzystając ze standardowych izolacji proponowanych na rynku, często nie wykorzystujemy w pełni potencjału technologicznego rozwiązań nowej generacji, które pozwalają na zdroworozsądkowy wybór. Porównanie wymaga uwzględnienia kilku ważnych czynników, których prawidłowa analiza zagwarantuje nam zdecydowanie więcej niż dożywotnią gwarancję energooszczędnego, ekonomicznego w eksploatacji, dobrze wentylowanego i bezpiecznego pod względem odporności na czynniki zewnętrze, jak hałas i ogień, budynku. W trosce o nas samych i nasze dzieci - nierzadko przyszłych mieszkańców rodzinnego domu.

Aby dokonać optymalnej decyzji w zakresie wyboru izolacji:

1.Sprawdź, z jakiego materiału oraz, w jakich warunkach została wyprodukowana izolacja.
Naturalna wełna mineralna Knauf Insulation w ECOSE®  Technology jest produkowana z naturalnie występujących i/lub wtórnych surowców przy wykorzystaniu biotechnologii łączenia włókien bazującej na naturalnych komponentach, wolnej od formaldehydu, fenolu i akrylu, bez dodatku sztucznych barwników oraz substancji rozjaśniających. ECOSE® Technology to innowacyjna, wolna od formaldehydu biotechnologia łączenia włókien, bazująca na szybko odnawialnych surowcach zamiast ropopochodnych substancjach chemicznych. Dzięki obniżonej energii skumulowanej wpływa na doskonałą charakterystykę środowiskową produktu i przyczynia się do polepszenia stanu środowiska, powietrza w samym budynku i rozwoju zrównoważonego w budownictwie.
Przeczytaj więcej o ECOSE® Technology

2.Dobierz optymalną izolację do konkretnego miejsca w budynku.
Oferta Knauf Insulation produktów izolacyjnych w ECOSE® Technology została skonstruowana tak, aby dostarczyć kompleksowe rozwiązania dla energooszczędnego budownictwa. Szeroka gama produkty jest rekomendowane do wszystkich przestrzeni wymagających izolacji w zależności od przeznaczenia.

3.Porównaj parametry techniczne.
Wybrane cechy charakterystyczne izolacji Knauf Insulation dotyczą nie tylko wieloletniej żywotności i maksymalnej funkcjonalności naszych produktów przez lata, ale również samego ich transportu i montażu. Technologia ECOSE®  pozwoliła zlikwidować trwający w kategorii izolacji niewygodny kompromis pomiędzy chęcią optymalnego wyboru izolacji, jej ceną a wygodnym montażem dla wykonawcy czy nawet samodzielnie wykonanym przez inwestora. Dzięki temu zaawansowanie technologicznie, energooszczędne produkty Knauf Insulation dostępne są w konkurencyjnych cenach, wygodnych w transporcie opakowaniach, a izolacja po rozpakowaniu pozwala na łatwą, nieszkodliwą dla montażysty pracę z produktem. Co ważne, wszystkie izolacje Knauf Insulation spełniają wymagane standardy: normy zdrowia i bezpieczeństwa, certyfikacji jakościowej dla produktów z wełny mineralnej oraz posiadają oznaczenia CE w Europie, kryteria UL „Underwriters Laboratories” oraz GREENGUARD w Ameryce Północnej. Pod wzgledem europejskich norm produktowych - EN 13162 i ASTM C665 - szklana i kamienna wełna mineralna wyprodukowane w ECOSE®  Technology znajdują się jednocześnie w ścisłej czołówce materiałów izolacyjnych. Badania potwierdziły, że produkty z wykorzystaniem ECOSE® Technology charakteryzują się zdecydowanie lepszymi parametrami niż tradycyjne produkty z wełny mineralnej.
Poznaj najważniejsze parametry techniczne izolacji Knauf Insulation w ECOSE® Technology

4.Sprawdź, czy inwestycja w izolację zwróci się w postaci wymiernych korzyści.
ECOSE® Technology jest rezultatem 5 lat intensywnych prac i badań, podjętych w ramach naszych działań na rzecz ochrony środowiska. To przełomowe odkrycie stawia firmę Knauf Insulation w czołówce firm dbających o zrównoważony rozwój w budownictwie i przyczyniających się do poprawy stanu środowiska. W wyniku zastosowania całkowicie biodegradowalnego i pozbawionego formaldehydu spoiwa zamiast tradycyjnych substancji chemicznych powstaje produkt innowacyjny i przyjazny dla środowiska. Wykorzystanie naturalnego spoiwa w ECOSE® Technology przyczynia się ponadto do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Wszystkie produkty firmy Knauf Insulation z wełny mineralnej są z natury przyjazne dla środowiska. Posiadają wysoką zawartość materiałów odnawialnych i po recyklingu, a także oszczędzają setki razy więcej energii niż zużywa się do ich produkcji. Jednak naturalna wełna mineralna wyprodukowana w ECOSE® Technology jest jeszcze bardziej przyjazna dla środowiska. Do jej produkcji używa się naturalnej żywicy, która jest nawet o 70% mniej energochłonna niż tradycyjne spoiwa i jest w pełni biodegradowalna. W wyniku zastosowania naturalnego spoiwa zamiast tradycyjnych substancji chemicznych powstaje produkt innowacyjny i przyjazny dla środowiska. A ponieważ ECOSE® Technology nie wykorzystuje formaldehydu ani fenolu, jeszcze bardziej zmniejsza się emisja gazów cieplarnianych.
Sprawdź, po ilu latach zwrócą się koszty izolacji