Izolacja ścian działowych

Izolacja ścian działowych

Przegrody wewnętrzne budynku pełnią wiele funkcji, a ich parametry techniczne muszą spełniać wymagania różnych norm. Ściany wewnętrzne służą do oddzielenia poszczególnych pomieszczeń. W zależności od funkcji i lokalizacji, powinny spełniać wymagania akustyczne, cieplne i przeciwpożarowe na różnych poziomach określonych w odpowiednich specyfikacjach technicznych: normy i warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Systemy ścian działowych na szkielecie metalowym pojedynczym lub podwójnym występują z jedno lub dwuwarstwową okładziną z płyt gipsowo-kartonowych
Oznakowanie systemów: W111, W112, W115 oraz systemy uzupełniające W113, W116.

System dobiera się do określonych parametrów użytkowych, klasy odporności ogniowej w przedziale od REI 30 do REI 240 oraz izolacyjności akustycznej w przedziale od 35 dB do 80 dB. Ściany wznoszone są na wysokość maksymalną 17 m o grubości od 7,5 cm do 10 cm.

Ścianka działowa najprostszego typu W 111 Knauf, wypełniona wełną mineralną w ECOSE® Technology, spełnia wymagania stawiane ściankom działowym pomiędzy pokojami. Zaś ścianka działowa typu W 112 spełnia już zaostrzone wymagania stawiane pokojom hotelowym czy też ścianom rodzielającym osobne mieszkania.

Porównanie izolacyjności akustycznej ścianki działowej typu W 111 bez wypełnienia oraz z częściowym i pełnym wypełnieniem

Lekkie konstrukcje szkieletowe ścian działowych

Przekrój ściany działowej

Zestawienie parametrów różnych ścianek działowych

Zestawienie parametrów różnych ścianek działowych.