Nasze inicjatywy

Akcja Ekoszkoła

Remont szkoły w Chechle z wykorzystaniem izolacji w ECOSE® Technology pozwoli zmniejszyć zużycie energetyczne obiektu o 50% oraz zredukować emisję CO2 o 40%, jak również znacząco poprawić komfort cieplny w salach lekcyjnych.

Zakończyła się pierwsza edycja Akcji Ekoszkoła, której celem było przeprowadzenie remontu szkoły podstawowej w Chechle z wykorzystaniem wełny mineralnej w ECOSE® Technology oraz edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dzięki zaangażowaniu ponad 20 000 internautów przeprowadziliśmy termomodernizację budynku szkoły im. Tadeusza Kościuszki w Chechle w województwie małopolskim. Nawiązaliśmy współpracę z ponad 600 szkołami na terenie całej Polski promując projekt renowacji budynku szkoły w Chechle pod hasłem „Oddaj głos na remont szkoły”. Strona www.akcjaekoszkola.pl uzyskała kilkaset tysięcy odsłon, zaś zarejestrowani uczestnicy wysłali ponad 80 000 zaproszeń do swoich znajomych.

Knauf Insulation od lat prowadzi działania na rzecz rozwoju ekologicznego i energooszczędnego budownictwa zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju. Dzięki działaniom edukacyjnym prowadzonym w internecie możliwe jest dotarcie do szerokiego grona internautów, którzy chętnie angażują się w akcję zapraszając swoich znajomych, aby osiągnąć wspólny cel społeczny. 

Obejrzyj film podsumowujący akcję Ekoszkoła >>>