O nas

O Knauf Insulation

Należymy do grupy Knauf, reprezentując jedną z najbardziej szanowanych i nowoczesnych marek w branży izolacyjnej, między innymi dzięki przełomowej technologii ECOSE będącej rezultatem 5 lat intensywnych prac badawczo-rozwojowych. Opatentowana ECOSE Technology ugruntowuje pozycję Knauf Insulation w czołówce światowych firm dbających o zrównoważony rozwój w budownictwie i przyczyniających się do poprawy stanu środowiska. Firma jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji oferując szeroki asortyment produktów izolacyjnych zaspokajających rosnące zapotrzebowanie na wydajność energetyczną i wysokie właściwości akustyczne w nowych i istniejących już domach, budynkach użyteczności publicznej i w zastosowaniach przemysłowych. Izolacje Knauf Insulation są produkowane w zakładach produkcyjnych w Europie, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a roczny przychód ze sprzedaży przekracza 1 miliard Euro.

Knauf Insulation na świecie


O firmie Knauf

Knauf to firma rodzinna założona w 1932 roku przez braci Karla i Dr. Alfonsa N. Knauf. Dziś ich synowie, dyrektorzy Baldwin i Nikolaus Knauf prowadzą firmę składającą się z licznych przedsiębiorstw. Knauf - wielki międzynarodowy producent materiałów budowlanych i systemów konstrukcyjnych. Dzięki jasnej wizji rozwoju, prostym schematom podejmowania decyzji, kulturze innowacji oraz bogactwu pomysłów zgłaszanych przez pracowników, Knauf jest nowoczesną firmą. Zaczynając jako zakład przetwarzający gips w Niemczech, firma Knauf rozwinęła się i zdywersyfikowała swoją działalność stając się korporacją globalną działającą w różnych branżach i oferującą następujące produkty oraz usługi:

  1. Produkty z gipsu włączając płyty gipsowo-kartonowe, tynki, listwy kierunkowe oraz podkłady posadzkowe z płyt gipsowo-kartonowych wytwarzane przez pionowo zintegrowane przedsiębiorstwa;
  2. Izolacja z wełną szklanej, wełną kamiennej, polistyrenu ekstrudowanego, polistyrenu ekspandowanego, poliuretanu oraz izolacja z wełny drzewnej i cementu;
  3. Inne produkty budowlane takie jak płytki sufitowe, metalowe kształtowniki walcowane oraz specjalne systemy tynkowania ścian.

Aby uzyskać więcej informacji o grupie Knauf na świecie wejdź na stronę www.knauf.com

Grupa Knauf w Polsce:

www.knauf.pl

www.knauf-bauprodukte.pl

www.knauf-industries.pl