Pogromcy mitów

Pogromcy mitow

Poznaj FAKTY, dzięki którym dowiesz się, w jaki sposób wełna mineralna w ECOSE® Technology pozwala oszczędzić czas i energię. Zadbaj o zdrowie oraz atmosferę wewnątrz i na zewnątrz Twojego domu – wybierz komfort, potwierdzony jakością ECOSE®!

Wełna mineralna Knauf Insulation w ECOSE® Technology – jakość budowana na faktach:

Fakt I: Mniej znaczy więcej 

Dzięki skompresowaniu w małych paczkach, wełna rozpręża się dopiero po rozpakowaniu. Zyskujesz więcej wełny w opakowaniu i oszczędzasz czas na transporcie z samochodu do miejsca aplikacji.

Optymalna gęstość = lekkość i mniej noszenia

Fakt II: Sprężystość i mikro-klik 

Dzięki długim i sprężystym włóknom, wełna mineralna Knauf Insulation w ECOSE® Technology doskonale dopasowuje się do wypełnianych konstrukcji, układając się na tzw. mikro-klik na krawędziach płyt. Płyty przylegają precyzyjnie do konstrukcji, nie pozostawiając nieciągłości ani nieszczelności, nie osiadają w ciągu całego czasu użytkowania, a poddane mocnemu naciskowi wracają do swojej poprzedniej postaci.

Elastyczność = szczelność i solidność

Fakt III: Zawsze te same właściwości 

Naturalna wełna mineralna Knauf Insulation w ECOSE® Technology zachowuje swoje właściwości przez cały okres użytkowania. Osiąga odpowiednią grubość po rozprężeniu oraz zachowuje odpowiednie wymiary i parametry nawet przy zmiennych warunkach wilgotnościowych. Po ułożeniu jest stabilna, jednorodnie i trwale wypełniając konstrukcję w całym okresie użytkowania, na całej wysokości i długości przegrody. 

Wysoka jakość = brak mostków termicznych

Fakt IV: Montaż - lekko, łatwo i przyjemnie 

Naturalna wełna mineralna w ECOSE® Technology jest wykonana z bezwonnego, miłego w dotyku i mało pylącego materiału, dzięki czemu jej montaż jest przyjemnością. Dodatkowo, wybrane izolacje Knauf Insulation są specjalnie zaprojektowane do aplikacji w dachach skośnych, bez stosowania jakichkolwiek dodatkowych mocowań czy sznurkowania. 

Wygoda montażu = brak sznurkowania i dodatkowych mocowań

Fakt V: Pełne bezpieczeństwo ogniowe 

Wełna mineralna Knauf Insulation w ECOSE® Technology posiada najlepszą i najwyższą klasę reakcji na ogień A1. Jako element biernej ochrony przeciwpożarowej jest niepalna, nie wytwarza dymu i płonących kropli, a także nie ma wkładu w rozwój pożaru i nie powoduje rozgorzenia.

Klasa reakcji A1 = pełne bezpieczeństwo ogniowe

Fakt VI: Ciesz się ciszą, oszczędzając czas i energię 

ECOSE® Technology to najwyższa klasa pochłaniania dźwięku A, dla grubości typowych w dachach skośnych, czyli powyżej 80 mm. Doskonale wzmacnia izolacyjność akustyczną poddaszy, ścianek działowych i dachów skośnych. Naturalna wełna mineralna Knauf Insulation w ECOSE® Technology, dzięki niskim współczynnikom przewodzenia ciepła, doskonale izoluje termicznie, co przekłada się na oszczędność energii. 

Doskonałe właściwości = mniejsze obciążenie konstrukcji budynku + lżejszy montaż + cisza i relaks + mniejsze rachunki za ogrzewanie

Fakt VII: Para nie siada! 

Produkty Knauf Insulation w ECOSE® Technology są hydrofobizowane i umożliwiają przenikanie pary wodnej, zapobiegając jej wykraplaniu się i rozwojowi groźnych grzybów oraz pleśni. Pełne bezpieczeństwo dachu, a także długotrwałość rozwiązania można zagwarantować dodatkowo poprzez zastosowanie folii paroizolacyjnej od strony wewnętrznej.

Paroprzepuszczalność = zdrowsze otoczenie dla alergików

Fakt VIII: Natura koloru 

Charakterystyczny wygląd materiałów Knauf Insulation z wełny mineralnej wynika z ECOSE® Technology, umożliwiającej stworzenie nowej generacji materiałów izolacyjnych. Proces wiązania nadaje materiałowi naturalny brązowy odcień, bez zastosowania barwników lub pigmentów. To przełomowe odkrycie jest efektem pięcioletnich intensywnych prac badawczo-rozwojowych, wynikających z naszego zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

ECOSE® Technology = rewolucyjna technologia dla nowoczesnego budownictwa