Budowlana Firma Roku 2009

By Anonim
luty 25, 2010

Firma Knauf Insulation otrzymała wyróżnienie

Firma Knauf Insulation, wiodący producent materiałów izolacyjnych na polskim rynku, została uhonorowana prestiżowym tytułem Budowlanej Firmy Roku 2009.

Knauf Insulation Budowlaną Firmą Roku 2009

Budowlana Firma Roku to wyróżnienie przyznawane przez redakcję i radę programową miesięcznika Builder firmom z branży budowlanej za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku oraz menedżerom tych firm za skuteczne zarządzanie i sukcesy rynkowe. W tym roku laureatem w  kategorii Producent Materiałów i Technologii została firma Knauf Insulation. - Czujemy satysfakcję, że osiągnięcia technologiczne naszej firmy oraz innowacyjna oferta są doceniane nie tylko przez dystrybutorów, projektantów i wykonawców, ale także zauważane przez media i opinię publiczną – mówi Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager w firmie Knauf Insulation – Traktujemy tę nagrodę także jako wyróżnienie dla naszego najnowszego produktu – naturalnej wełny mineralnej w ECOSE® Technology, która jest pierwszą zrównoważoną środowiskowo izolacją na polskim rynku materiałów izolacyjnych.

Podczas uroczystej Gali w Pałacu Lubomirskich w Warszawie – siedzibie Business Centre Club - organizowanej tradycyjnie tuż przed rozpoczęciem sezonu budowlanego, rozdano także wyróżnienia Polski Herkules 2009 oraz Laury Buildera 2009. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele czołowych firm budowlanych, mediów, środowiska branżowego oraz administracji państwowej i rządu. Wydarzenie było okazją do wyeksponowania najlepszych uczestników rynku budowlanego i rozmów na temat kondycji tego sektora gospodarki.

O firmie Knauf Insulation

 Firma Knauf Insulation jest jednym z wiodących i najszybciej rozwijających się producentów materiałów izolacyjnych oraz liderem w kreowaniu energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa. Bazując na ponad trzydziestoletnim doświadczeniu w dziedzinie efektywności energetycznej, Knauf Insulation oferuje kompleksowe rozwiązania przeznaczone dla budynków mieszkalnych, niemieszkalnych oraz dla obiektów przemysłowych. Firma działa w ponad 50 krajach. W 30 zakładach produkcyjnych
na całym świecie zatrudnionych jest prawie 5000 pracowników. Knauf Insulation aktywnie promuje zwiększenie efektywności energetycznej budynków oraz oszczędzanie energii przy wykorzystaniu nowych materiałów izolacyjnych. Przykładem takich działań jest np. Knauf Insulation Road Show oraz akcje edukacyjne pod hasłem „Czas zaoszczędzić energię”. Kolejnym krokiem potwierdzającym zaangażowanie firmy w dostarczanie innowacyjnych materiałów wspierających zrównoważony rozwój, stało się wprowadzenie na rynek naturalnej wełny mineralnej produkowanej w ECOSE® Technology. W Polsce produkt pojawił się w lipcu 2009 roku.