Wełny mineralne z rodziny Unifit oraz płyty Akustik Board z deklaracją środowiskową EPD

Deklaracje środowiskowe EPD dla produktów Knauf Insulation

By Michał Gieszczyk
Lipiec 09, 2020

W Knauf Insulation dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać niezbędnych informacji do prawidłowej oceny wpływu naszych produktów i rozwiązań na środowisko naturalne.

Oceniając trwałość wełny mineralnej produkowanej w technologii ECOSE®,  badamy w najdrobniejszych szczegółach cykl życia produktu (LCA ). Informacje te są następnie publikowane jako Deklaracja Środowiskowa Produktu (EPD).

Deklaracja EPD nie jest typowym certyfikatem, lecz świadectwem oddziaływania produktu  na otoczenie: od pozyskania materiałów, poprzez etap produkcji, transportu, montażu, użytkowania, kończąc na utylizacji i recyklingu. Wymaga to gromadzenia  bardzo szczegółowych danych, setek obliczeń i rygorystycznej weryfikacji.

Deklaracja EPD pomaga wyjaśnić właściwości produktów i ich wpływ na środowisko przez cały okres użytkowania. Zawiera informację na temat użytych surowców, ich pochodzenia, ilości materiałów powstałych na bazie biologicznej,  pochodzących z recyklingu oraz nadających się do ponownego użycia. Deklaracja szczegółowo określa ilości i rodzaj zużywanej energii, jak również poziom emisji CO2. W sposób bardzo szczegółowy opisuje proces produkcyjny wyrobu, zawiera również informacje na temat właściwości technicznych materiału, procesu certyfikacji czy bezpieczeństwa pożarowego.

 

Deklaracja środowiskowa produktu (EPD) wyrobów marki Knauf Insulation, potwierdza ich wysoką efektywność energetyczną oraz brak wpływu na jakość powietrza wewnętrznego, co pomaga w uzyskaniu certyfikatów zrównoważonego budownictwa (LEED, BREEAM, DNGB).