Company news

Dominique Bossan nowym szefem Knauf Insulation

By Knauf Insulation
Wrzesień 01, 2021

1 września 2021, Visé, Belgia: Dominique Bossan przejmuje dziś stanowisko nowego szefa Knauf Insulation i członka Komitetu Zarządzającego Grupy Knauf ds. izolacji na Europę/Środkowy Wschód/Azja

Dominique, który wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w Knauf Group i Knauf Insulation, przejmuje kierownictwo firmy od ustępującego po pięciu latach Jean-Claude'a Carlina.

General Partner Knauf Group Alexander Knauf : „Zarząd Grupy Knauf z radością wita Dominique'a w tej ekscytującej roli. Jest wyjątkowym liderem, który doskonale zna nasz biznes. Jesteśmy przekonani, że będzie on opierał się na znakomitych rezultatach, które Jean-Claude i firma osiągnęli w ostatnich latach.”

Dominique Bossan

Dominique dołączył do Knauf Insulation w Belgii w 2003 roku, a dwa lata później został mianowany Regionalnym Dyrektorem Zarządzającym na Europę Wschodnią, które to stanowisko piastował do 2017 roku. Od 2018 roku zasiada w Zarządzie Grupy Knauf, odpowiedzialnym za region Europy Zachodniej i Południowej Knauf Gips.

Dominique, który ponownie będzie pracował w centrali Knauf Insulation w Visé w Belgii, mówi: „Jestem podekscytowany powrotem do Knauf Insulation. Od zawsze podziwiam kulturę tej firmy, zorientowanie na klienta, a także pasję i zaangażowanie jej pracowników. Jean-Claude, zespół zarządzający oraz wszyscy w Knauf Insulation powinni być dumni z tego, co udało się osiągnąć w ostatnich latach. Nie mogę się teraz doczekać maksymalizacji tego sukcesu w przyszłości, zdefiniowanej przez nasze przywództwo i innowacyjność For A Better World.

Dominique Bossan jest Francuzem, ma żonę i troje dzieci.

 

O Knauf Insulation

Produkty Knauf Insulation pomagają oszczędzać energię i ograniczać emisje dwutlenku węgla. Zaizolowane budynki są przyjazne dla środowiska oraz zapewniają ludziom zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

Mamy ponad 40-letnie doświadczenie w branży izolacyjnej. Zatrudniamy obecnie ponad 5500 osób w ponad 40 krajach w 27 zakładach produkcyjnych w 15 krajach.

Knauf Insulation jest częścią Grupy Knauf, która zatrudnia około 35 000 pracowników na całym świecie, posiada ponad 250 fabryk w ponad 90 krajach i osiąga sprzedaż na poziomie 10,5 miliarda euro (w 2020 roku). Grupa Knauf została założona w 1932 roku i pozostaje niezależną firmą rodzinną kierującą się wartościami Partnerstwa, Zaangażowania, Przedsiębiorczości i Menschlichkeit (ludzkość).