Fala Renowacji stowarzyszeniem!

By knauf_insulation
luty 07, 2022

Miło nam poinformować, iż w czwartek, 3 lutego 2022, odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Fala Renowacji. Jest to kolejny istotny krok inicjatywy Fala Renowacji, w której od początku bierzemy udział:

„Aktywne uczestnictwo w inicjatywie Fala Renowacji to dla Knauf Insulation ważny element naszego zaangażowania w tworzenie energooszczędnych i zrównoważonych budynków dla lepszego świata”.Mirosław Faluta, Country Manager Poland & Baltics

Warto dodać, iż od początku 2022 roku, do inicjatywy Fala Renowacji dołączyła Pani Justyna Glusman, która została dyrektor zarządzającą. Pani Justyna jest absolwentką SGH w Warszawie oraz London School of Economics, w której uzyskała doktorat oraz ukończyła podyplomowe studia z polityki miejskiej (MSc Executive in Cities). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji rządowej oraz samorządowej, a także w sektorze finansowym. Jest autorką licznych publikacji poświęconych zrównoważonym miastom oraz polityce rozwoju. W Fali Renowacji będzie odpowiedzialna za kierowanie jej działaniami, a także budowanie relacji  z organami administracji publicznej organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami branżowymi biznesem i mediami.

O Fali Renowacji:

Inicjatywa Fala Renowacji to międzysektorowa grupa ekspertów promująca oszczędności energetyczne w budynkach poprzez szerokie działania tj. wsparcie we wdrażaniu regulacji, działania komunikacyjne oraz edukacyjne, w tym współpracę z samorządami oraz środowiskami eksperckimi.

Głęboka i kompleksowa modernizacja energetyczna budynków ma kluczowe znaczenie dla podniesienia standardu życia w Polsce, obniżenia rachunków za energię, zmniejszenia wpływu na środowisko oraz tworzenia lokalnych miejsc pracy.