Knauf Insulation Partnerem Strategicznym projektu BeEco

By knauf_insulation
Grudzień 06, 2021

Jak działamy w projekcie Be.Eco?

Ochrona środowiska jest poważnym wyzwaniem współczesnego świata. Nowe pokolenia, które stawiają milowe kroki w stronę dorosłości są coraz bardziej świadome, jak chronić to, co mamy, jak zadbać o świat, by lepiej, czyściej, zdrowiej żyć. To młodzi będą w przyszłości decydować o wielu sprawach, dlatego warto ich edukować już dzisiaj i zwracać ich uwagę na błędy, które mogą zaważyć na losach następnych pokoleń.

Zawsze warto edukować, dlatego dołączyliśmy do programu BeEco, którego celem jest tworzenie społeczności skupionej wokół ekologii, będącej wyzwaniem XXI wieku.

W Knauf Insulation stawiamy na zrównoważony rozwój, czego efektem jest globalna strategia FOR A BETTER WORLD. Jej celem jest troska o ludzi (zdrowie i komfort życia), środowisko (klimat, zasoby naturalne) oraz o budynki, które mają odpowiadać na wyzwania klimatyczne. Program Be.Eco  doskonale wpisuje się w ważne dla Knauf Insulation kwestie związane z edukacją, ochroną klimatu i środowiska.  Chcemy robić jak najwięcej, by edukować, wspierać i działać dla środowiska.

Program BeEco jest skierowany dla nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski, stworzony z myślą o osobach, którym bliska jest edukacja ekologiczna, które chcą zdobywać wiedzę i przekazywać ją młodym.

Od początku 2022 roku będą prowadzone warsztaty dla nauczycieli, przygotowania do prowadzenia lekcji i przekazywania wiedzy, która pozwoli dzieciom być jeszcze bardziej świadomymi nie tylko zagrożeń, ale przede wszystkim tego, jak im zapobiegać. Uczniowie będą także brać udział w konkursach ekologicznych. Program zakończy się zaproszeniem do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Ekologii, zaplanowanym na 22 kwietnia 2022 roku, czyli w Światowy Dzień Ziemi!

Wspólnie z Fundacją Digital University i Partnerami projektu będziemy starali się budować świadomość istniejących zagrożeń. Jednak przede wszystkim będziemy pokazywać, jak każdy z nas codziennymi małymi i dużymi wyborami, może wpływać na odwrócenie negatywnych trendów. Bo w trosce o przyszłość planety, warto zacząć od siebie już dzisiaj.  Wszystko jest jeszcze w naszych rękach. To ja, Ty, my dopiszemy dalszą część historii Matki Ziemi, naszego jedynego Domu. A razem możemy to osiągnąć szybciej.

Będziemy wspierać projekt BeEco naszą wiedzą i doświadczeniem. Będziemy dzielić się ciekawostkami ekologicznymi oraz pokazywać nasze rozwiązania ProEko Właśnie taką nazwę, czyli ProEko, będzie miał nasz cykl porad i artykułów, które stopniowo będą zamieszczane na stronie welnaknauf.pl.

„It’s up to us to write what happen next. Together”

„……. Nieważne, co minęło. Ważne to, co pozostanie. Stanęliśmy na rozdrożu. Wszyscy możemy się przyczynić do rozwiązania problemu. Może nie mieszkamy w tym samym kraju, może żyjemy inaczej, już czas, by się do tego zbliżyć. Wszystko jest jeszcze w naszych rękach. To my dopiszemy dalszą część tej historii. Razem” (z filmu HOME - S.O.S Ziemia)

Więcej informacji o programie: http://beeco.edu.pl/