Kolor ma znaczenie!

By Anonim
Styczeń 16, 2017

Czy poprzez wybór izolacji można pomóc naszej planecie?

Jak zadbać o jakość powietrza wewnątrz budynku?

Jakie znaczenie w tym procesie ma kolor?

Na te i wiele innych pytań odpowiadali eksperci Knauf Insulation podczas konferencji prasowej, która odbyła się 9 czerwca 2016 roku w Level 27 w Warszawie. Gościem specjalnym spotkania była Reni Jusis, znana propagatorka ekologicznego stylu życia.

Wszyscy zainteresowani tematyką nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w zakresie materiałów do izolacji domu spotkali się w zupełnie niestandardowej scenografii – na tle ścianki prasowej i nowoczesnych w stylu mebli wykonanych przez artystów sztuki użytkowej z naturalnie brązowej wełny mineralnej w ECOSE® Technology Knauf Insulation – podejmując ważną dyskusję na temat innowacyjnych technologii budowlanych, ich wpływu na komfort mieszkańców domów i ekologii w codziennym życiu. Motywem przewodnim konferencji pod hasłem: CIEPŁE ODCIENIE BRĄZU był brązowy kolor w kontekście izolacji domu, która powinna spełniać najwyższe standardy zarówno w aspekcie jakości, jak i ekologii. O najnowszych technologiach w produkcji materiałów izolacyjnych, ich oddziaływaniu na codzienne życie domowników i wpływie na środowisko opowiedzieli eksperci Knauf Insulation: Ewa Kosmala, Technical Manager Knauf Insulation oraz Dariusz Adamski – Country Manager Knauf Insulation. – Knauf Insulation wyznacza trendy – jako pierwszy tworzy i wykorzystuje w materiałach ociepleniowych innowacyjne technologie – ECOSE® Technology spełnia wymagania zrównoważonego budownictwa, jest stworzona z myślą o środowisku i przyczynia się do zrównoważonego rozwoju – tłumaczyła podczas spotkania Ewa Kosmala.

 

Kolor ma znaczenie!

Zebrani goście otrzymali solidną porcję wiedzy o wełnie mineralnej Knauf Insulation, produkowanej w ECOSE® Technology, bez dodatku formaldehydu, fenolu i akrylu. Użycie ekospoiwa gwarantuje obniżoną emisyjność procesu produkcyjnego, zmniejszone oddziaływanie na środowisko pracy i poprawę charakterystyki środowiskowej budynków, w których taka naturalnie brązowa wełna mineralna jest stosowana. – Dzięki wykorzystaniu ekospoiwa, wełna mineralna Knauf Insulation w ECOSE® Technology ma naturalnie brązowy kolor, jest miła w dotyku, mniej pyląca, łatwa w obróbce oraz bez drażniącego zapachu. Posiada ponadto prestiżowy certyfikat Eurofins GOLD, który przyznawany jest produktom spełniającym najwyższe standardy w zakresie odziaływania na jakość powietrza w domu – mówiła ekspertka z Knauf Insulation na konferencji.

 

Kolor ma znaczenie!

Gościem specjalnym konferencji była Reni Jusis - popularna propagatorka ekologicznego stylu życia. – Mam wrażenie, że ziarno ekologii kiełkuje, gdy trafi na podatny grunt. Najpierw zainteresowanie ekologią dotyczy najczęściej produktów spożywczych i kosmetycznych – sprawdzamy ich skład, później stylu życia, a gdy zaczynamy budowę domu również materiałów budowlanych – opowiadała na spotkaniu, wspominając swoje doświadczenia z przeprowadzonego niedawno remontu mieszkania. – Dla mnie ekologia to nie tylko szacunek dla środowiska, lecz także drugiego człowieka. Mam przeświadczenie, że poprzez wybór ekologicznych materiałów budowlanych, pracownicy firmy remontującej nasze mieszkanie byli mniej narażeni na negatywny ich wpływ na własne zdrowie – mówiła artystka. Dyskusja, która wywiązała się z prezentacji potwierdziła, że właściwie każdy człowiek chce otaczać się na co dzień przedmiotami naturalnymi, ekologicznymi, gdyż zapewniają one komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego warto czytać etykiety, zwracać uwagę na zawarte na nich informacje i wymagać pewnych standardów od producentów.

 

Kolor ma znaczenie!