Polski Herkules 2010

By Anonim
Marzec 02, 2011

Dnia 2 marca podczas VIII Gali Buildera firma Knauf Insulation została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem Polski Herkules, wręczanym za szczególne osiągnięcia w branży budowlanej. To kolejne potwierdzenie uznania i zaufania, jakim są darzone produkty do izolacji budynków w ECOSE® Technology.

Srebrny Polski Herkules to najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez redakcję Builder, które stanowi przypieczętowanie ugruntowanej pozycji firmy na rynku. Jego szczególne znaczenie wynika z faktu, że laureaci są weryfikowani przede wszystkim przez branżę i odbiorców. Wprowadzona przez firmę Knauf Insulation wełna mineralna w ECOSE® Technology to światowa innowacja, która została przyjęta z entuzjazmem także na polskim rynku. Zrównoważony środowiskowo charakter wyrobów tej linii idzie w parze z nieszkodliwością dla zdrowia i łatwością montażu. Z rąk kapituły konkursu statuetkę oraz tytuł odebrał Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager w firmie Knauf Insulation.

- Firma Knauf Insulation traktuje zrównoważony rozwój bardzo odpowiedzialnie, dlatego 2 lata temu wdrożyliśmy bezformaldehydową technologię ECOSE® Technology i regularnie kontrolujemy jej jakość, również we współpracy z międzynarodowymi organizacjami certyfikacyjnymi. Naszprzełomowy produkt na bazie naturalnych wiązań udostępniliśmy bardzo szerokiej gamie odbiorców, sprzedając je po tej samej cenie, co standardowe izolacje. Dla firmy Knauf Insulation produkty zrównoważone środowiskowo są odpowiednim i jedynym kierunkiem rozwoju budownictwa. Tytuł Polski Herkules to dla nas sygnał, że polska branża budowlana podziela tą opinię – mówi Arkadiusz Gąsiorek.

Wełna mineralna produkowana w ECOSE® Technology cieszy się zainteresowaniem, zarówno wśród inwestorów, wykonawców jak i odbiorców indywidualnych. Gwarantuje pewne rezultaty ocieplania, ze względu na wysoką jakość i parametry cieplne na identycznym lub wyższym poziomie niż produkty w tradycyjnej technologii. Wyróżnia ją łatwość montażu, dzięki miłej w dotyku powierzchni. Jest bazzapachowa i niepylna, dlatego zapewnia doskonałą jakość powietrza wewnętrznego, co zostało potwierdzone Certyfikatem Eurofins Indoor Air Quality czy prestiżowym ekooznaczeniem Blue Angel. Wełna mineralna produkowana w ECOSE Technology jest produkowana w zgodzie z wymogami ochrony środowiska naturalnego, dzięki wykorzystaniu naturalnych spoiw oraz surowców z recyklingu. Jej w pełni zrównoważony charakter potwierdził ostatnio Instytut Techniki Budowlanej przyznając produktom w ECOSE® Technology pełną Deklarację Środowiskową III typu.