Realna pomoc dla Powodzian

By Anonim
Styczeń 15, 2011

Knauf Insulation wspiera Powodzian Akcja „Ratunek dla Powodzian” organizowana przez Knauf Insulation wspólnie z Polską Akcją Humanitarną dobiegła końca. Dzięki zaangażowaniu firmy udało się przekazać ponad 180 tys. zł ze sprzedaży wełny mineralnej w ECOSE®Technology na rzecz programu „Ratunek dla Powodzian”.

W wyniku inicjatywy „Ratunek dla Powodzian” firma Knauf Insulation przekazała w sumie 183 701,54 zł darowizny na pomoc osobom dotkniętym żywiołem. Kwota stanowi przekazywany co miesiąc 1% dochodu ze sprzedaży Ekorolki i Ekopłyty w ECOSE® Technology. Sukces akcji to także zasługa dystrybutorów, którzy zakupując zrównoważone środowiskowo produkty w ECOSE® Technology wsparli inicjatywę firmy Knauf Insulation.   

- Firma Knauf Insulation od lat podejmuje działania mające na celu wspieranie lokalnych społeczności. Jesteśmy przekonani, że w biznesie chodzi nie tylko o zyski, lecz także poczucie odpowiedzialności za otoczenie firmy. Cieszymy się, że dzięki naszej Akcji udało się pomóc tak wielu potrzebującym i zaangażować dystrybutorów w tą szczytną ideę – mówi Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager w firmie Knauf Insulation.   

Zebrane środki są przekazywane na odbudowę prywatnych domów i gospodarstw. Inicjatywa „Ratunek dla Powodzian” to jedno z wielu działań, które firma Knauf Insulation podejmuje w celach społecznych. Współpracuje również z trzecim sektorem w ramach akcji renowacji polskich szkół oraz prowadzi programy edukacyjne mające na celu ekoedukację dzieci w wieku szkolnym.