Zrównoważone budownictwo - światowy trend numer jeden

By Agnieszka Strzeminska
Październik 11, 2018

Naturalne produkty powstałe w trosce o środowisko to już teraźniejszość. Zdrowa żywność, organiczne kosmetyki, energooszczędne produkty AGD, silnik hybrydowy, wreszcie ewolucja w stylu życia – to tylko kilka przykładów kierunku, w którym zmierza świat. Zrównoważone budownictwo polegające między innymi na wykorzystaniu naturalnych produktów budowlanych, jak wełna mineralna w technologii ECOSE®, jest jedyną słuszną drogą.

Czytasz etykiety?

Wszyscy czytamy, ale głównie te na produktach spożywczych. W zakresie materiałów budowlanych warto kierować się tym samym, zwłaszcza, że stanowią one poważniejszą inwestycję.

Czytasz etykiety?
symbole

Ten symbol na opakowaniach wełny mineralnej w technologii ECOSE® oznacza, że jest ona pozbawiona formaldehydu, fenoli i akrylu.

Przy ikonie termoizolacyjności znajduje się odpowiednia liczba gwiazdek, która informuje o współczynniku przewodzenia ciepła λD, charakteryzującym daną wełnę w technologii ECOSE®.

Jak oceniasz jakość powietrza?

Zabrakłoby miejsca na tej stronie, gdyby wymienić wszystkie miejscowości w Polsce, w których zimą ogłoszono alarm smogowy. Spalanie paliw i węgla powoduje, że w powietrzu pojawia się formaldehyd – rakotwórcza substancja, atakująca układ oddechowy i pokarmowy, skórę i paznokcie. Dokładnie ten sam formaldehyd znajduje się w wybranych materiałach izolacyjnych, z którymi najpierw pracują wykonawcy, a na które są następnie narażeni inwestorzy. Dzięki wełnie mineralnej w technologii ECOSE® masz wybór z kompletnej oferty rozwiązań izolacyjnych bez dodatku sztucznych barwników, które gwarantują wysoką jakość powietrza wewnętrznego.
 

Jak oceniasz jakość powietrza?

Gdzie mieszkasz?

W domu jedno- lub wielorodzinnym, klasycznym bloku czy nowoczesnym wieżowcu – najważniejsze jest to, czy budynek ten został zbudowany albo zmodernizowany przy użyciu materiałów przyjaznych dla środowiska. Tak, tak – pozbawionych formaldehydu. Nawet wymarzony domek na najczystszym odludziu zaizolowany nieodpowiedzialnie staje się pożeraczem energii i zdrowia.

Gdzie mieszkasz?

Produkty Knauf Insulation w technologii ECOSE® zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować ryzyko niewłaściwego montażu, pojawienia się mostków cieplnych i wilgoci. Na zdrowie mieszkańców domu i jego otoczenia.

 

Izolacja z najwyższym certyfikatem jakości

Wysoką jakość powietrza wewnętrznego po aplikacji wełny mineralnej w technologii ECOSE® potwierdza prestiżowy certyfi kat EUROFINS GOLD, przyznany przez międzynarodową grupę niezależnych laboratoriów.

Stężenie substancji zanieczyszczających powietrze wewnątrz budynków jest od 2 do 5 razy większe niż w powietrzu zewnętrznym. Dlatego tak ważne jest korzystanie z innowacyjnych technologii budowlanych jak ECOSE®, które dbają o zdrowy klimat wewnątrz budynków.

eurofins gold