TOP BUILDER 2011 dla Knauf Insulation

By Anonim
Grudzień 06, 2010

Energooszczędne systemy Dach Premium firmy Knauf Insulation nagrodzone

Systemy Dach Premium z wykorzystaniem wełny mineralnej ECOSE® Technology firmy Knauf Insulation zostały nagrodzone prestiżowym wyróżnieniem TOP BUILDER 2011. Nagroda jest przyznawana tylko innowacyjnym produktom i rozwiązaniom, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju rynku budowlanego.

Wręczenie statuetek odbyło się 2 grudnia podczas gali TOP BUILDER 2011 w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Kapituła konkursu, złożona z przedstawicieli związków branżowych już drugi rok z rzędu wskazała produkty z wełny mineralnej w ECOSE® Technology Knauf Insulation jako jedno z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej. Nagrodzone produkty to maty Classic w systemie izolacji dachu skośnego Dach Premium oraz maty Unifit w systemie dachu skośnego Dach Premium Plus. Z rąk jury statuetkę odebrali Pan Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager Knauf Insulation Sp. z o.o. i Pani Ewa Kosmala, Dyrektor do spraw Technicznych Knauf Insulation Sp. z o.o. O wygranej zadecydowała doskonała charakterystyka środowiskowa produktów Knauf Insulation, która wyznacza nowe standardy technologii budowlanych oraz innowacyjność całego rozwiązania, które promuje najnowocześniejsze trendy europejskie w zakresie izolacyjności termicznej całego układu dachu skośnego.

- W trakcie pięciu lat prac rozwojowo-badawczych udało się nam stworzyć materiały izolacyjne i rozwiązania, które znacząco ułatwiają proces projektowania i montażu a ponadto są zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Nagroda TOP BUILDER jest dla nas kolejnym dowodem na to, że nowe rozwiązania izolacyjne stanowią przyszłość budownictwa - mówi Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager w firmie Knauf Insulation.  

System izolacji dachu skośnego Dach Premium z wykorzystaniem mat z wełny mineralnej Classic to efektywna i ekologiczna metoda oszczędzania energii i opłat za energię zgodna z najnowszymi trendami w budownictwie oraz podwyższonymi wymaganiami izolacyjności cieplnej. W jego skład wchodzą maty z wełny mineralnej typu Classic stosowane jako pierwsza warstwa ocieplenia oraz płyty TP 115 służące do układania warstwy izolacji pod krokwiami. System ten zapewnia podwyższoną izolacyjność cieplną dachów – 0,23 W/m2K i spełnienie wymagań zgodnie z europejskimi wytycznymi raportu ECOFYS.

System Dach Premium Plus z wykorzystaniem mat z wełny mineralnej Unifit zapewnia znaczne usprawnienie i przyspieszenie procesu montażu izolacji i jednocześnie uzyskanie doskonałych efektów ocieplenia. W skład systemu wchodzą maty z wełny mineralnej Unifit stosowane jako pierwsza warstwa ocieplenia oraz płyty TP 115 lub powtórnie maty Unfiit służące do układania warstwy izolacji pod krokwiami. System pozwala uzyskać ciepłą i jednorodną termicznie powierzchnię połaci dachowej od strony wewnętrznej oraz wysoką izolacyjność cieplną dachu - 0,21 W/m2K. Eliminuje mostki termiczne w miejscach położenia krokwi, co w znacznym stopniu wzmacnia trwałość konstrukcji dachu. Ponadto maty Unifit ze względu na zwiększoną sztywność nie wymagają stosowania sznurkowania oraz są łatwiejsze w montażu. Maty Unifit posiadają specjalne oznaczenia, co pozwala na łatwe i dokładne przycięcie produktu do potrzebnego wymiaru.

Nagrodzone produkty zostały wyprodukowane w innowacyjnej ECOSE® Technology opartej na naturalnie występujących i wtórnych surowcach. Unikalna biotechnologia łączenia włókien pozwoliła stworzyć materiał przyjazny dla użytkownika i spełniający założenia zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Tradycyjne, ropopochodne spoiwa zostały zastąpione naturalnymi żywicami, dzięki czemu proces produkcji jest nawet o 70% mniej energochłonny. Wyeliminowano sztuczne barwniki oraz substancje rozjaśniające. Wełna mineralna w ECOSE®Technology jest wolna od formaldehydu, fenolu i akrylu. Nie tylko pozwala oszczędzać energię, lecz także znacząco poprawia charakterystykę środowiskową budynków, w których została zastosowana. Jest ponadto mniej pyląca i łatwa w obróbce. O jej bogatych walorach środowiskowych świadczą międzynarodowe certyfikaty i wyróżnienia, przyznawane na przestrzeni tego roku. Grupa laboratoriów Eurofins przyznała firmie Knauf Insulation pierwszy w dziedzinie termoizolacji z wełny mineralnej certyfikat Indoor Air Comfort Gold Standard, który mogą otrzymać tylko produkty spełniające najsurowsze europejskie normy w zakresie wysokiej jakości powietrza wewnętrznego. Technologia ECOSE®posiada prestiżową eko-etykietę Blue Engel, która wyznacza ogólnoświatowe standardy dla produktów i usług przyjaznych środowisku.