Wełna mineralna 5 cm – kompendium wiedzy

By Knauf Insulation
Czerwiec 13, 2022

Wełna mineralna grubości 5 cm

Wełna mineralna jest jednym z najpopularniejszych materiałów termoizolacyjnych, który ma coraz więcej zwolenników ze względu na swoje właściwości termiczne, akustyczne, przeciwogniowe oraz naturalne pochodzenie. Na rynku występują dwa rodzaje wełny mineralnej: wełna skalna zwana również kamienną oraz wełna szklana zwana potocznie „watą szklaną”. Obie produkowane są zgodnie z normą PN-EN 13162. Dzięki temu oba rodzaje produktów charakteryzowane są tymi samymi parametrami i można je bezpośrednio porównywać. Wełna mineralna produkowana jest w szerokim spektrum wymiarów, w tym o grubości 5 cm.

Wełna mineralna akustyczna 5 cm

Wełna posiada znakomite parametry akustyczne zwłaszcza zdolności tłumiące hałas zarówno od dźwięków powietrznych jak również uderzeniowych. Knauf Insulation proponuje AKUSTIK BOARD – wełnę przeznaczoną do budowy ścianek działowych odznaczającą się doskonałym współczynnikiem pochłaniania dźwięku. Ma to niezwykle ważne znaczenie dla zachowania komfortu użytkowania mieszkań. Ilość hałasów zwłaszcza w tkance miejskiej ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie ludzi, warto zadbać o to, aby we własnym mieszkaniu w obrębie poszczególnych pomieszczeń móc cieszyć się ciszą pozwalającą spokojnie pracować i odpoczywać. Grubości wełny AKUSTIK BOARD zaczynają się już o 5 centymetrów.

Wełna mineralna 5 cm z folią aluminiową

Przykładem wełny mineralnej z folią aluminiową o grubości 5 cm może być KNAUF SECTION ALU. Jest to otulina izolacyjna rur w odcinkach o długości 1200 mm, uformowana w specjalnej technologii warstwowego nawijania włókien skalnych. Podłużne nacięcie otuliny z jednej strony i nacięta wewnętrzna strona otuliny pozwalają na łatwy montaż izolacji na rurach. Bardzo precyzyjne wymiary osiągane są dzięki wysokiej jakości kontroli tolerancji produkcji. Wełna pokryta jest zewnętrznie folią aluminiową zbrojoną z zakładką samoprzylepną.

Wełna mineralna 5 cm- wymiary

Wełny o mniejszej grubości charakteryzują się większą dokładności wymiarową. Wełny o grubości 5 cm możemy zakupić w postaci płyt oraz zwijanej. Z uwagi na mniejszą grubość materiału rolki wełny o grubości 5 cm mają większą długość a tym samym więcej metrów kwadratowych mieści się w jednym opakowaniu.

Wełna mineralna 5 cm- cena

Cena wełny mineralnej o grubości 5 centymetrów uzależniona jest od jej parametrów technicznych. Czynniki wpływające na cenę to przede wszystkim przewodność cieplna i izolacyjność akustyczna. Szczegółowych informacji o cenach udzielą nasi dystrybutorzy.