Aktualności

Classic 033 – nowa wełna mineralna w ECOSE® Technology do izolacji dachów skośnych
By Anonim on Marzec 05, 2014

Rodzinę izolacji wyprodukowanych w innowacyjnej technologii ECOSE® uzupełniła nowa wełna mineralna ogólnego zastosowania Classic 033, szczególnie rekomendowana do zastosowania w dachach skośnych. Wszechstronność nowej wełny umożliwia jej aplikację również w ścianach warstwowych, ścianach działowych, przedściankach, stropach na legarach iw ścianach szkieletowych.

Wełna mineralna Classic 033 posiada ponadstandardowe właściwości termoizolacyjne – niski współczynnik przewodzenia ciepła λD= 0,033 W/mK oraz jest doskonałą termoizolacją dla budynków energooszczędnych i pasywnych. Niepalna, posiada najlepszą klasę odporności ogniowej A1. Produkowana z naturalnie występujących i/lub wtórnych surowców, jest wolna od formaldehydu, fenoli i akrylu.

Te ropopochodne substancje chemiczne, dzięki ECOSE® Technology zostały zastąpione w laboratoriach Knauf Insulation spoiwem pochodzenia biologicznego, łączącego naturalne i szybko odnawialne zasoby – piasek i szkło z recyklingu. Również dlatego wełna mineralna Classic 033 jest łatwa w montażu, mniej pyląca, bezzapachowa, co czyni ją łatwą w obróbce.  Classic 033 to kolejna izolacja w ofercie Knauf Insulation o doskonałych właściwościach przyczyniająca się do polepszania stanu środowiska i zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

 

Classic 033 – nowa wełna mineralna w ECOSE® Technology do izolacji dachów skośnych