Dekada sukcesów Knauf Insulation

For A Better World, Knauf Insulation Sustainability Strategy

DEKADĘ TEMU...

Nasza droga do zrównoważonego rozwoju rozpoczęła się w 2009 roku wraz z wprowadzeniem na rynek ECOSE Technology®- rewolucyjnego spoiwa bez dodatku formaldehydu. Dwa lata później, w 2011 roku uznaliśmy, iż dla dalszego wzrostu niezbędna jest nowa perspektywa.

NOWE SPOJRZENIE

Opierając się na naszej całej wiedzy i poprzednich doświadczeniach biznesowych, w 2011 roku wyznaczyliśmy długoterminowe cele, które skupiały się na działaniach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Zeroemisyjności i ulepszeniu systemów zarządzania,  dobra naszych pracowników i tworzeniu produktów o niskim wpływie na środowisko w całym cyklu ich życia. Zobowiązaliśmy się również do bycia liderem zmian w dziedzinie efektywności energetycznej.

NASZE CELE

Wyznaczanie celów jest łatwe, ale my chcieliśmy wykazać konkretne zaangażowanie w ich realizację. Dlatego w 2012 r. ustaliliśmy średniookresowe cele na 2020 r. Koncentrowały się na ograniczeniu zużycia energii, emisji CO2, oraz wypadków w miejscu pracy. Postanowiliśmy również zredukować ilość odpadów trafiających na wysypiska i ograniczyć zużycie wody.

PASMO SUKCESÓW

Już w 2016 roku osiągnęliśmy dwa z założonych na 2020 celów - cztery lata przed terminem. Zmniejszyliśmy zużycie CO2 i energii o 20% w stosunku do naszej wartości wyjściowej z 2010 r. Rok później osiągnęliśmy nasz cel dotyczący ograniczenia liczby wypadków w pracy o 50%.

CELE ONZ

W 2017 roku dostosowaliśmy naszą strategię do 17 celów zrównoważonego rozwoju (SDG) przyjętych przez państwa członkowskie ONZ. Cele te zostały opisane przez ONZ jako „plan lepszej, bardziej zrównoważonej przyszłości dla wszystkich”. Plan koncentrował się na kwestiach ubóstwa, nierówności, działań w dziedzinie klimatu i odpowiedzialności za środowisko.

CIĄGŁE DOSKONALENIE

Przez lata nauczyliśmy się, że zrównoważony rozwój jest procesem ciągłego doskonalenia, który wymaga od wszystkich wiedzy i zaangażowania. Ciągle znajdowaliśmy nowe sposoby wprowadzania zmian i utrzymywania zrównoważonego rozwoju w centrum wszystkiego, co robimy. Wyznaczanie celów to dopiero początek - utrzymanie ciągłego tempa było kluczem do naszego sukcesu.

JAKIE BĘDĄ NASZE KOLEJNE KROKI?

Wypełniliśmy nasze krótkoterminowe cele, lecz kwestie zrównoważonego rozwoju zmuszają firmy do nieustannego wychodzenia poza zwykły biznes. Musimy zrobić więcej dla ludzi i naszego środowiska. Dlatego stworzyliśmy naszą nową strategię zrównoważonego rozwoju i wzmocniliśmy nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój poprzez zdefiniowanie nowych kluczowych celów na 2025 r. Nazywamy nową strategię "For a Better World”, ponieważ opiera się na sukcesie naszej misji: „Chcemy być motorem pozytywnych zmian w dziedzinie izolacji. Dla lepszego Świata.

 

 

For A Better World, Knauf Insulation Sustainability Strategy
For A Better World

Dowiedz się więcej o naszej strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju