ECOSE® TECHNOLOGY

ECOSE® Technology
Technologia z korzyściami dla środowiska i doskonałymi właściwościami dla budownictwa

Technologia ECOSE® to innowacyjna, wolna od formaldehydu biotechnologia łączenia włókien, bazująca na szybko odnawialnych surowcach zamiast ropopochodnych substancji chemicznych. Dzięki obniżonej energii skumulowanej wpływa na doskonałą charakterystykę środowiskową produktu i przyczynia się do polepszenia stanu środowiska i rozwoju zrównoważonego w budownictwie. ECOSE® Technology została stworzona z myślą o materiałach izolacyjnych ze szklanej i kamiennej wełny mineralnej. Można ją jednak wykorzystać również w innych produktach, w których zaletą byłoby wyeliminowanie żywicy zawierającej formaldehyd.

 

 

 

 

Ecose Technology

 

NATURALNE SPOIWO: Wełna mineralna produkowana w technologii ECOSE® nie zawiera sztucznych barwników, formaldehydu, fenoli i akrylu. Naturalne surowce zastępują chemikalia stosowane w tradycyjnych spoiwach.

NIŻSZA ENERGOCHŁONNOŚĆ: Produkty wytwarzane przy użyciu technologii ECOSE® są o 70% mniej energochłonne w porównaniu z produktami z wełny mineralnej wytwarzanymi przy użyciu tradycyjnych środków wiążących na bazie formaldehydu. Dzięki temu ich produkcja oraz użytkowanie pozostawia mniejszy ślad ekologiczny.

SPRAWDZONA TRWAŁOŚĆ: Wyjątkowa wytrzymałość naturalnego spoiwa naszej wełny mineralnej sprawia, że produkty wytwarzane w technologii ECOSE® są bardzo trwałe.

OPTYMALNY KOMFORT POWIETRZA: Izolacje wyprodukowane w technologii ECOSE® posiadają najwyższy certyfikat Eurofins Gold, który potwierdza, że przyczyniają się do wysokiego poziomu jakości powietrza w pomieszczeniach, nie zanieczyszczając go.

 

 

Wszystkie materiały z wełny mineralnej firmy Knauf Insulation są z natury przyjazne dla środowiska – posiadają wysoką zawartość materiałów wtórnych i odnawialnych, a także oszczędzają setki razy więcej energii niż zużywa się do ich produkcji. Jednak materiały produkowane w ECOSE® Technology są jeszcze bardziej ekologiczne, ponieważ:

  • są produkowane z naturalnie występujących i/lub wtórnych surowców przy wykorzystaniu biotechnologii łączenia włókien bazującej na naturalnych komponentach, wolnej od formaldehydu, fenolu i akrylu, bez dodatku sztucznych barwników oraz substancji rozjaśniających przyczyniają się do poprawy jakości powietrza wewnątrz budynków ze względu na wyeliminowanie formaldehydu i fenolu z procesu produkcji;
     
  • wytwarzane są z zastosowaniem spoiwa o 70% mniej energochłonnego niż spoiwa tradycyjne, co zmniejsza negatywny wpływ na środowisko;
     
  • zapewniają obniżoną emisyjność procesu produkcyjnego, zmniejszają oddziaływanie na środowisko pracy i poprawiają charakterystykę środowiskową budynków, w których są zastosowane;
     
  • są konkurencyjne cenowo w porównaniu z tradycyjną wełną mineralną, co sprzyja zwiększeniu zainteresowania produktami zgodnymi z ideą zrównoważonego rozwoju.

Pobierz ulotkę o technologii ECOSE®

 

Ecose Technology