NATURALNA WEŁNA MINERALNA

Naturalna wełna mineralna w ECOSE Technology od Knauf Insulation

Roofs
Poznaj wełnę mineralną Knauf Insulation
ECOSE® Technology

Wełna mineralna Knauf Insulation w ECOSE® Technology to innowacyjna izolacja, produkowana bez dodatku formaldehydu, fenolu i akrylu, bez sztucznych barwników oraz substancji rozjaśniających. Jest naturalnie brązowa. Powstaje z szybko odnawialnych surowców, takich jak piasek kwarcowy i szkło z recyklingu. 

Przełomowa technologia ECOSE® pozwoliła nam zaoferować produkty o doskonałych właściwościach termicznych, przyczyniające się do polepszenia stanu środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju- materiały izolacyjne przyszłości.
Technologia ECOSE to:
  • Naturalne spoiwo  bez dodatku sztucznych barwników, bez dodatku formaldehydu, fenoli i akrylu. Naturalne surowce zastępują chemikalia stosowane w tradycyjnych spoiwach.
  • Niższa energochłonność: produkty wytwarzane przy użyciu ECOSE® Technology są o 70% mniej energochłonne w porównaniu z produktami z wełny mineralnej wytwarzanymi przy użyciu tradycyjnych środków wiążących na bazie formaldehydu. Dzięki temu ich produkcja oraz użytkowanie pozostawia mniejszy ślad ekologiczny.
  • Wysoka jakość powietrza w pomieszczeniu: Izolacje wyprodukowane w ECOSE® Technology posiadają najwyższy, możliwy
    do uzyskania certyfikat jakości powietrza wewnętrznego Eurofins Gold.
  • Wełna łatwa w montażu:  dzięki ECOSE® Technology materiał bardzo łatwo przycinać do wymaganych wymiarów, wełna perfekcyjne wypełnia izolowaną przestrzeń. Jest miła w dotyku,co przekłada się bezpośrednio na szybkość          i łatwość montażu. Dlatego jest idealną propozycją nie tylko dla wykwalifikowanych wykonawców, ale również dla osób
    podejmujących wyzwanie samodzielnego wykonania izolacji cieplnej.