shelbyville
O Nas

Knauf Insulation Sp. z o.o. należy do Grupy Knauf - światowego lidera w produkcji materiałów budowlanych, w tym wełny mineralnej szklanej, skalnej i drzewnej, czyli produktów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego budynków. Grupa Knauf jest firmą rodzinną, oferującą systemy i produkty w 80 krajach, na 5 kontynentach.

OD RODZINNEJ FIRMY DO MIĘDZYNARODOWEGO KONCERNU

Grupa Knauf przeszła długą drogę od małej, rodzinnej firmy do wielkiego, międzynarodowego koncernu, który prowadzi działalność na całym świecie, dalej pozostając firmą rodzinną. Jesteśmy dumni z naszej historii i przez cały czas kierujemy się  zasadami, jakie przyświecały naszym założycielom. Za najważniejszą z nich uważamy Partnerstwo. Dobra współpraca oraz bliskie relacje z naszymi partnerami i klientami to nasza recepta na sukces.

Knauf, jako lider rynku materiałów budowlanych, wyznacza wzorce i kierunek rozwoju dla:

  • produktów i systemów opartych na gipsie
  • materiałów energooszczędnych
  • standardów współpracy z klientami


Jak to się zaczęło?

1932
1932

Wszystko zaczęło się w 1932 roku, kiedy dwaj bracia Alfons i Karl Knauf założyli firmę, która miała się zajmować wydobyciem gipsu.

Pierwszy sukces przyszedł bardzo szybko - w 1933 powstała fabryka gipsu Knauf w Perl w Niemczech.

1949
1949

Powstanie Republiki Federalnej Niemiec w 1949 roku to również nowy rozdział w historii Knauf.

Siedziba spółki została wtedy przeniesiona do Iphofen, gdzie do dziś mieści się centrala firmy.

1958
1958

Po przeniesieniu do Iphofen firma zaczęła się dynamicznie rozwijać. Knauf upowszechnił nowy materiał budowlany - płyty gipsowe.

W oparciu o nie kilka lat później zaproponował kompletne rozwiązanie budowlane - systemy suchej zabudowy, poszerzając asortyment o specjalne profile metalowe i narzędzia do tworzenia konstrukcji ścian orazi sufitów.

1970
1960

Począwszy od 1960 roku Knauf inwestował w nowe materiały budowlane, systematycznie rozbudowując swoje portfolio o tynki cementowe, materiały izolacyjne i produkty chemii budowlanej.

We Francji uruchomiono produkcję styropianu i komponentów dla motoryzacji oraz przemysłu elektronicznego.

Tak powstał Knauf Industries.

Shelbyville, USA 1978
1978

Powstaje Knauf Fibre Glass USA wraz z nabyciem przez rodzinę Knauf istniejącej fabryki w Shelbyville w stanie Indiana.

shelbyville
1983

Fabryka Shelbyville podwaja swoją wydajność.

LANETT
1988

Knauf otwiera swoją drugą fabrykę w Lanett w stanie Alabama.

shelbyville
1990

Knauf otwiera trzecią fabrykę w Shelbyville w stanie Indiana, aby produkować izolacje przemysłowe.

LANETT
1995

W fabryce Lanett, zostaje uruchomiona dodatkowa linia produkcyjna, która podwaja wydajność zakładu.

2001

Knauf przejmuje europejską działalność Owens Corning w ramach joint venture z Alcopor.

KI
2002

Nowa fabryka w Shasta Lake w Kalifornii rozpoczyna produkcję izolacji o zoptymalizowanej gęstości. Pod koniec 2002 roku Knauf uzyskuje pełną własność nad Alcopor, nabywając w ten sposób większość działalności europejskiej Owens Corning. Nazwa firmy zostaje zmieniona na Knauf Insulation.

2003

Knauf Fibre Glass USA staje się częścią Knauf Insulation.

SURDULICA
2005

Knauf Insulation kupuje Vunizol, fabrykę wełny mineralnej w Surdulicy (Serbia).

HERAKLITH
2006

Knauf Insulation przejmuje Heraklith, znaczącego producenta wełny mineralnej i wełny drzewnej oraz istotnego gracza na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.

STUPINO
2007

Rusza produkcja w nowej fabryce wełny szklanej w Stupino (Rosja). We wrześniu 2007 r. w Surdulicy zostaje otwarta nowa linia produkcyjna wełny mineralnej.

2008

W Shelbyville ma miejsce całkowita przebudowa czterech linii produkcyjnych. W połowie 2008 r. Knauf Insulation przejmuje Manso.

2009
2009

Początek roku przynosi rozszerzenie produkcji wełny mineralnej w fabryce na Słowenii dzięki nowemu spoiwu powstałemu wskutek opracowanej przełomowej technologii ECOSE®. Po upływie kilku miesięcy rewolucyjne rozwiązanie zostaje wprowadzone we wszystkich fabrykach wełny szklanej.

LANNEMEZAN
2010

Zostaje otwarta nowa fabryka wełny szklanej we Lannemezan (Francja).

TURKEY
2011

Knauf Insulation przejmuje fabrykę szklanej wełny mineralnej w Eskisehir (Turcja) oraz kolejną fabrykę wełny szklanej w Tiumeniu (Rosja), aby rozpocząć produkcję w 2012 roku.

2012
2012

Fabryka w Visé staje się największym zakładem produkującym wełnę szklaną w Europie, dzięki zwiększeniu zdolności produkcyjnych.

hs
2013

Knauf Insulation przejmuje firmę SCHWENK Daemmtechnik GmbH & Co. w zakresie produkcji wełny szklanej oraz  podpisuje kontrakt z Exeed Industries LLC (Zjednoczone Emiraty Arabskie) na zakup holdingu Exeed Insulation LLC działającego jako joint venture w ramach zarządzania Knauf Insulation. Nowa fabryka wełny mineralnej ze szkła w Tiumeniu (Rosja) rozpoczyna produkcję.

Lanett
2014

Knauf Insulation ponownie otwiera fabrykę Lanett w Alabamie (Stany Zjednoczone) oraz kupuje firmę izolacyjną Guardian.

2015

Thies Knauf przejmuje obowiązki Dyrektora Zarządzającego Knauf Insulation.

Jean-Claude Carlin, CEO of Knauf Insulation
2017

Dyrektorem Zarządzającym Knauf Insulation zostaje Jean-Claude Carlin.

W Knauf Insulation zawsze stawiamy na zrównoważony rozwój
Nasze produkty pomagają oszczędzać energię i ograniczać emisję dwutlenku węgla. Wiemy, jak ważne jest, aby budynki były przyjazne dla środowiska i zapewniały ich mieszkańcom zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie
.