a
Grupa Knauf

Globalny dostawca materiałów budowlanych

KIM JESTEŚMY?

Grupa Knauf to jeden z wiodących producentów nowoczesnych materiałów budowlanych na świecie z centralą w Iphofen w Niemczech. Nasz asortyment obejmuje systemy tynkarskie, systemy suchej zabudowy, systemy podłogowe, systemy ociepleń, chemię budowlaną oraz maszyny i narzędzia budowlane. Historia Knauf sięga 1932 roku, kiedy dwaj bracia Alfons i Karl Knauf założyli rodzinną firmę, która miała prowadzić wydobycie gipsu. Dzięki swojej odwadze, determinacji i umiejętnościom biznesowym zaledwie rok później otworzyli pierwszą własną fabrykę gipsu, dając podstawy temu, co dziś nazywamy Grupą Knauf.

OD RODZINNEJ FIRMY DO MIĘDZYNARODOWEGO KONCERNU

Grupa Knauf przeszła długą drogę od małej, rodzinnej firmy do wielkiego, międzynarodowego koncernu, który prowadzi działalność na całym świecie, dalej pozostając firmą rodzinną. Jesteśmy dumni z naszej historii i przez cały czas kierujemy się  zasadami, jakie przyświecały naszym założycielom. Za najważniejszą z nich uważamy Partnerstwo. Dobra współpraca oraz bliskie relacje z naszymi partnerami i klientami to nasza recepta na sukces.

Knauf, jako lider rynku materiałów budowlanych, wyznacza wzorce i kierunek rozwoju dla:

  • produktów i systemów opartych na gipsie
  • materiałów energooszczędnych
  • standardów współpracy z klientami
1932
1932

Wszystko zaczęło się w 1932 roku, kiedy dwaj bracia Alfons i Karl Knauf założyli firmę, która miała się zajmować wydobyciem gipsu.

Pierwszy sukces przyszedł bardzo szybko - w 1933 powstała fabryka gipsu Knauf w Perl w Niemczech.

1949
1949

owstanie Republiki Federalnej Niemiec w 1949 roku to również nowy rozdział w historii Knauf.

Siedziba spółki została wtedy przeniesiona do Iphofen, gdzie do dziś mieści się centrala firmy.

1958
1958

Po przeniesieniu do Iphofen firma zaczęła się dynamicznie rozwijać. Knauf upowszechnił nowy materiał budowlany - płyty gipsowe.

W oparciu o nie kilka lat później zaproponował kompletne rozwiązanie budowlane - systemy suchej zabudowy, poszerzając asortyment o specjalne profile metalowe i narzędzia do tworzenia konstrukcji ścian orazi sufitów.

1970
1960

Począwszy od 1960 roku Knauf inwestował w nowe materiały budowlane, systematycznie rozbudowując swoje portfolio o tynki cementowe, materiały izolacyjne i produkty chemii budowlanej.

We Francji uruchomiono produkcję styropianu i komponentów dla motoryzacji oraz przemysłu elektronicznego.

Tak powstał Knauf Industries.

1978
1978

Rok 1978 roku to kolejny kamień milowy w rozwoju firmy, zwłaszcza z punktu widzenia jej obecnego profilu działalności.

Knauf przejął zakład produkcyjny wełny szklanej w Shelbyville (USA). Tak zaczyna się historia Knauf Insulation.

1980
1980

Na początku 1980 roku nastąpiła kolejna istotna zmiana w działalności firmy. Nikolaus i Baldwin Knauf, synowie założycieli, przejęli kierownictwo nad Grupą Knauf.

Zarządzana przez nich firma zwiększyła znacząco udziały Grupy na rynku i wybudowała kilkanaście nowych fabryk.

2008
2008

Nikolaus i Baldwin Knauf przeszli do komitetu akcjonariuszy spółki, gdzie pełnią rolę prezesa i wiceprezesa.

DZISIAJ

Obecnie zarządzanie Grupą Knauf jest w rękach Manfreda Grundke i Aleksandra Knauf. Jesteśmy gotowi stawić czoła wyzwaniom przyszłości.

KNAUF W LICZBACH

z

 

 

gips
KNAUF TO SYNONIM GIPSU

Dla ludzi z branży budowlanej Knauf to synonim gipsu. To skojarzenie nazwy materiału budowlanego z nazwą producenta nie jest wynikiem przypadku. To rezultat wielu lat ciężkiej pracy w budowaniu pozycji lidera na rynku i najwyższej jakości produktów, która jest dla nas priorytetem od momentu powstania firmy.