Nasze rozwiązania
Nasze rozwiązania

Naturalne izolacje

Na rynku znajduje się mnóstwo rozwiązań izolacyjnych o rozmaitych właściwościach i parametrach.
Nasz globalny sukces zawdzięczamy kompletnym rozwiązaniom izolacyjnym, które spełniają najwyższe parametry techniczne, a przy tym są zaprojektowane z myślą o przyszłości środowiska naturalnego.

Nasza szklana wełna mineralna jest brązowa, a to dlatego, że ten kolor jest naturalnym odcieniem powstającym podczas jej produkcji. Nie dodajemy do naszej wełny sztucznych barwników, ani substancji rozjaśniających. Wieloletnie prace badawczo-rozwojowe pozwoliły nam wypracować przełomową technologię produkcji, którą nazwaliśmy ECOSE®.

Ecose Technology

Dzięki niej szklana wełna mineralna Knauf Insulation powstaje z szybko odnawialnych surowców, takich jak piasek kwarcowy i szkło z recyklingu. Jest pozbawiona substancji kancerogennych, jak formaldehyd i fenole, czy akryl. Dlatego nasze produkty posiadają najwyższy certyfikat jakości – Eurofins Gold, który potwierdza, że nie zanieczyszczają one sobą powietrza w budynkach, w których zostały użyte.

eurofins gold

Naturalne spoiwo stosowane w ECOSE® Technology jest nawet o 70% mniej energochłonne niż inne, tradycyjne substancje łączące, co przyczynia się do obniżenia tak ważnego wskaźnika GWP (potencjału globalnego ocieplenia) o około 4% oraz energii skumulowanej.

Z kolei oferowaną przez nas wełnę drzewną produkujemy tylko drewno certyfikowane PEFC (Program for the Endorsement of Forest Certification schemes). Jest to aktualnie jeden z najważniejszych międzynarodowych znaków potwierdzających zaangażowanie producenta w zrównoważony rozwój. Drugim ważnym certyfikatem dla produktów z wełny drzewnej jest certyfikat Blue Angel. Jest to najstarszy certyfikat jakości środowiskowej przyznawany dla produktów pozytywnie wpływający na jakość środowiska naturalnego.

 

blueangel